יום חמישי, 12 באפריל 2018

עבודתו של יועץ מיזוג אוויריועץ מיזוג אוויר מועסק על ידי חברות מיזוג או מציע את שירותיו באופן עצמאי לקהל יעד מגוון. עבודתו כוללת בעיקר המלצות על פתרונות מיזוג אוויר תוך התייחסות למיקום, אופי וגודל החלל והתקציב של הלקוח ולכן אפשר להפיק ממנה סיפוק ואתגר.

מיזוג אוויר הוא תחום מורכב

תחום מיזוג האוויר הוא זה שמחייב התייחסות לשורה ארוכה של שיקולים ופרמטרים. איש מקצוע שעוסק בתחום הזה נקרא יועץ מיזוג אוויר וכדאי להכיר את מאפייני העבודה שלו.

העסקת יועץ מיזוג אוויר

יועץ מיזוג אוויר מועסק על ידי חברות מיזוג כשכיר או לחלופין מציע את שירותיו באופן עצמאי. למרות שאין הבדל גדול בין אופי העבודה, יועץ שכיר בדרך כלל מחויב לאינטרסים של החברה שהוא מייצג, לעומת עובד עצמאי שיכול להרשות לעצמו לגלות גמישות גבוהה יותר. מצד שני, עבודתו של יועץ מיזוג אוויר בחברה גדולה כוללת קביעות וביטחון תעסוקתי, לעומת עובד עצמאי שעלול לסבול מחוסר יציבות.

קהל הלקוחות של יועץ מיזוג אוויר

עבודתו של יועץ מיזוג אוויר מתבצעת בעיקר מול קהלי היעד וסוגי הלקוחות הבאים:

לקוחות פרטיים

אנשים מזמינים יועץ מיזוג אוויר כאשר הם עוברים דירה או משפצים את הבית הקיים. בעזרת התייעצות מקצועית הם יכולים לדעת טוב יותר היכן למקם את פתרונות המיזוג ואיזה מזגן לבחור עבור החדרים.

לקוחות עסקיים

בתי עסק כגון בעלי חנויות ומשרדים יכולים להשתמש בשירותיו של יועץ מיזוג אוויר בשביל לחסוך בהוצאות. יועץ מיזוג אוויר הוא למשל היחיד שמכיר באופן מקצועי ואובייקטיבי את ההבדלים בין מערכת VRF לבין מערכות מיזוג אחרות, לכן לקוחות עסקיים נעזרים בו במסגרת התאמת המיזוג לצרכים שלהם.

לקוחות מוסדיים

גם במפעלי תעשייה, מוסדות ציבור ובתי ספר משתמשים בשירותיו של יועץ מיזוג אוויר. כאן הדגש העיקרי הוא על בחירת מערכת מיזוג אפקטיבית שתוכל להתמודד עם תנאי אקלים שונים לכל אורך השנה.
מבחינת הלקוחות, הכי חשוב להזמין יועץ מיזוג אוויר עם ידע מוכח ולרכז מולו שירותים שונים ומגוונים.

מיזוג אוויר
מיזוג אוויר

הסמכה והכשרה של יועץ מיזוג אוויר

יועץ מיזוג אוויר יכול להיות מוסמך על ידי החברה שמעסיקה אותו או לעבור קורס ייעודי באופן פרטי. בשני המקרים הוא נדרש ללמוד על המאפיינים שמשפיעים על היעילות של מיזוג אוויר בחללים שונים. היועץ יודע כיצד לבחור מערכת מיזוג אוויר בהתאם לגודל החלל, מספר החדרים בבית, המרחק בין החלונות לבין הדלתות, כיוון ועוצמת השמש ועוד. בנוסף, יועץ מיזוג אוויר חייב להיות מעודכן בפתרונות הקירור החדשים ולדעת כיצד ליישם אותם לטובת קהל הלקוחות.

שירותים נוספים של יועץ מיזוג אוויר

יועץ מיזוג אוויר יכול גם להמליץ ללקוח היכן למקם נקודות חשמל טרם התקנת מערכות מיזוג ולהסביר לו על שיטות לחיסכון באנרגיה. יש יועצים שממליצים ללקוחות פרטיים או עסקיים באיזה אופן להתקין את מערכות המיזוג, באיזו חברת מיזוג להשתמש ואיך למנוע תקלות נפוצות. הידע הנצבר של יועץ מיזוג אוויר הוא חלק בלתי נפרד מסל השירותים שהוא מציע ולכן התפקיד עצמו כרוך בתחושה של סיפוק ואתגר.

אפשרויות קריירה

יועץ מיזוג אוויר יכול להמשיך להתפתח במשרה מסוימת כשכיר או להרחיב את שירותיו כעצמאי. אפשרויות נוספות כוללות קורסים ייעודיים להיכרות עם מערכות מיזוג תעשייתיות ומתקדמות, מתן פתרונות קירור לעיריות והתנהלות מול גופים ממשלתיים במקומות שונים בארץ. העבודה של יועץ מיזוג אוויר משתנה לעיתים קרובות בגלל שיפורים טכנולוגיים שנכנסים לתחום, אך גם כאן מדובר ביתרון שמייחד את המקצוע בהשוואה לתפקידים אחרים.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה