יום ראשון, 18 במרץ 2018

מהם סוגי המזגנים שאפשר להתקין?


קשה לחשוב היום על בית בישראל, שלא מותקן בו מזגן. המזגנים הם האמצעי היעיל ביותר לקירור של הבית בזמן שהקיץ הישראלי מכה בנו - ובנוסף זה גם אמצעי יעיל יחסית לחימום הבית. השאלה היא כמובן, באיזה סוג של מזגן נבחר להתקנה? יש כיום כמה סוגים של מזגנים . כולנו עוד זוכרים את מזגני החלון הישנים והרועשים, אך הם כבר לא רלוונטיים. אז אילו מזגנים כן אפשר לבחור לבית?

כמה מסוגי המזגנים הנפוצים ביותר

מיזוג אוויר
מיזוג אוויר
       מזגן עילי - זהו מזגן מיזוג אוויר שנחשב לנפוץ מאד, משום שהוא יעיל מאד לקירור או חימום של חדרים ספציפיים. גוף המזגן עצמו תלוי על הקיר, במרחב של שני מטרים לפחות מעל הרצפה. כמו כן, ניתן לחבר כשני מזגנים עיליים למדחס אחד בלבד, וזה מהווה יתרון נוסף - כמו גם העובדה שהמזגן עצמו עושה שימוש בחלק בקיר שממילא אין לו שימוש, ולכן הוא עוזר לחסוך במקום. עם זאת, המזגן העילי מתאים לרוב רק לחימום או קירור של חדר אחד, והוא גם לא יכול להיות גדול מידי.
       מזגן מיני מרכזי - מזגן מסוג אחר, הוא מזגן מיני מרכזי, שנפוץ מאד בבתים פרטיים וגם בדירות. מזגן מיני מרכזי פועל על בסיס תעלות אוורור אשר מותקנות בתקרה שיש בבית - לרוב התקרה שמעל למסדרון היא הבסיס לכך, וכך ניתן ליצור פתחים בחדרים שונים בבית. ניתן גם לפתוח או לסגור את תריסי האוורור בחדרים שונים, וכך כל אחד בבית בוחר האם המזגן יפעל בחדרו או לא, וזו דרך גם לשלוט על האוורור בחדרים גדולים. עם זאת, ההתקנה של מזגן מיני מרכזי דורשת גם עבודות שיפוץ להנמכת התקרה, ויש להיערך לכך מראש.
       מזגן רצפתי - זהו מזגן אשר מותקן בהתאם לשם שלו - באזור הרצפה. היתרון במזגן הוא שגוף קירור אחד יכול לקרר כך בצורה נאותה שני חדרים סמוכים בעזרת חור מיוחד שנעשה עבור החדר שבו גוף המזגן לא מותקן.

ומה עם המזגן הנייד?

סוג אחר לגמרי של מזגן, הוא המזגן הנייד. זהו גוף קירור שניתן לנייד מחדר לחדר. היתרון הוא במחיר הזול ובעובדה שאפשר להעבירו להיכן שצריך - אם כי הקירור שלו הוא כמובן יעיל לחדרים קטנים, והוא גם זולל חשמל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה