יום חמישי, 30 בנובמבר 2017

אילו מערכות VRF מתאימות לארגונים ומוסדות

המערכת ששינתה את מיזוג האוויר

מערכות VRF
מערכת VRF
מערכת VRF ללא ספק שינתה את חוקי המשחק. כולנו רגילים למיזוג אוויר שיכול להימצא בעייתי בחלק מהמקרים. למשל, מיזוג אוויר לבית גדול תמיד יהיה יותר בעייתי מאשר מיזוג לדירה קטנה, בגלל שהמערכת עצמה פחות יעילה וייתכנו חלקים בבית שיהיו הרבה יותר קרים מחלקים אחרים. גם ההתקנה של מערכת מיזוג אוויר רגילה עם מזגן מרכזי יכולה להתגלות כלא מועילה כשיש צורך במספר מנועים חיצוניים. מערכת VRF משומשת רבות גם בבתים פרטיים וגם במוסדות וארגונים בגלל מספר יתרונות גם בנושא המנועים וגם בעוד פרמטרים רבים.

אילו מערכות VRF  מתאימות לארגונים ומוסדות?

·         מערכת VRF מתאימה לכל מקום אך השימוש בה נהיה יעיל ביותר בעיקר לארגונים ולמוסדות. יש מערכות VRF קטנות ויש מערכות שיכולות להתאים לאולמות תצוגה גדולים, מרכזיים מסחריים וכולה. למוסדות גדולים מתאימה מערכת שיש לה צינורות ארוכים ביותר עם הבדלי גובה. בעיה זו היא בעיה נפוצה בכל מערכת מיזוג אוויר אחרת אך לא עם VRF. מערכת זו מסוגלת להכיל צינורות גז באורך של 150 מטרים והבדל גובה של 50 מטרים בין היחידה הפנימי לבין המעבה. נתונים אלו מאפשרים התקנה בכל המוסדות שיש להם תקרה גדולה או שנדרש קירור מאסיבי ביותר.

·         מערכת VRF איכותית ביותר למוסדות ולארגונים בגלל הטמפרטורה האחידה שהיא נותנת. ככל שהמקום גדול יותר כך יש יותר סיכוי שהקירור לא יתבצע בצורה אחידה בגלל שכל מערכת מוציאה את הקור בנקודה מסוימת ונקודה מרוחקת יכול להיות שהקור פחות יורגש. מקרים כאלו יוצרים שהייה לא איכותית וחוסר אחידות ומערכת VRF פותרת את הבעיה הזו עם טמפרטורה אחידה ונעימה ביותר בכל חלקי המבנה, גם במוסדות גדולים במיוחד.

פעולה שקטה ומספר מנועים נמוך


למערכת VRF ניתן לחבר מספר רב של מאיידים לאותה יחידת הנעה ואין צורך להתקין מספר רב שלהן שגם יוצר רעש וגם גורם למערכת להיות יותר מסורבלת. עובדה זו מהווה יתרון משמעותי ביותר למערכות VRF על פני מערכות אחרות בעיקר כשמדובר במוסדות גדולים. יחד עם זאת הפעולה של המערכת שקטה ביותר ובמיזוג אוויר מאסיבי זה עניין הכרחי לשהייה איכותית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה