יום ראשון, 9 ביולי 2017

עיקרון פעולה בסיסי של מערכת VRF

מערכת מיזוג אוויר שפועלת על עיקרון שינוי נפח זרימת הקירור נקראת גם VRF ומבוססת על שימוש במדחס אינוורטר. המדחס המיוחד של המערכת משנה את תפוקתו באופן רציף בהתאם לדרישות המאיידים, מה שמביא לחיסכון משמעותי בהוצאות ומונע בלאי ושחיקה. כמו כן, השינוי של התפוקה מתבצע בעזרת שינויי תדר מנוע ובלי שהצרכן ירגיש בכך.
במילים פשוטות ניתן לתאר את עיקרון הפעולה הבסיסי של המערכת לפי עבודת המדחס. המדחס הוא זה שמשנה בפועל את המהירות, אך הוא גם עושה זאת באופן רציף וכאמור בהתאם לדרישת המאיידים שמרכיבים את המערכת. כתוצאה מכך, המערכת היא מודולארית, גמישה ובה ניתן להשתמש במספר רב של יחידות איוד אבל ביחידת עיבוי חיצונית אחת בלבד.

מערכת VRF

היתרונות של עיקרון הפעולה

הנה כמה יתרונות שניתן להשיג בזכות עיקרון הפעולה הבסיסי של מערכת VRF:
א. הפעלה שקטה מאוד – יחידות הפנים והחוץ יחד מפיקות רעש מינימאלי בעת הפעלת המערכת. הפעולה השקטה היא בין היתרונות הבולטים והמרשימים ביותר של המערכת, בעיקר כי היא לא באה על חשבון יעילות גבוהה. בעזרת הפעלה שקטה ניתן לשלב את המערכת בבתים פרטיים, בחדרי שינה, במקומות עבודה ובמשרדים או חנויות.
ב. גמישות בהתקנה ובמגוון היחידות – מי שבוחר להשתמש בעיקרון הפעולה הבסיסי של מדחס אינוורטר מרוויח גמישות בהתקנה ובסוג היחידות. כך למשל ניתן לבחור סוג התקנה בהתאם למגבלות המיקום והתכנון האדריכלי, או להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי סוגים שונים של יחידות פנים ודגמים המבטיחים התאמה לארכיטקטורה הקיימת.
ג. חיסכון כספי – מבחינת רוב האנשים, הסיבה לבחירה במדחס אינוורטר היא חיסכון כספי. ניתן להשתמש במדחסים מן הסוג הזה על מנת לחסוך מאות שקלים בחודש ואלפי שקלים בשנה. החיסכון נובע מכך שהמדחס משנה את תפוקתו באופן רציף ובלי שהמזגן ייכנס וייצא לסירוגין מפעולה.

ההתקנה הראשונית של המערכת עשויה להיות יקרה יותר מאשר מזגנים רגילים, אך זו הוצאה משתלמת לטווח ארוך. המערכת מחזירה את ההשקעה בחיסכון הכספי בחשמל והיא גם עוזרת לשמור על איכות הסביבה ועל כדור הארץ. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה